Hazırlık Atlama | Proficiency Hazırlık Programı

Üniversitelerin %30 veya %100 İngilizce bölümlerini kazanan öğrencileri üniversite sınavı sonrası bir sınav daha bekliyor. Hazırlık atlama, proficiency sınavı ya da hazırlık muafiyet sınavı (Kuepe, Bilet, Trace gibi isimler de verilebiliyor)  olarak da adlandırılan bu sınavların temel amacı üniversite okuyacak öğrencinin İngilizce hazırlık eğitimi alıp almayacağını belirlemektir.

Hazırlık atlama sınavlarının formatı, süresi, düzenlenme sıklığı ve ölçtüğü İngilizce seviyesi üniversiteden üniversiteye farklılık göstermekedir. Dolayısıyla bu sınavlar için yapılacak hazırlık programının içeriği de farklı olmak zorundadır. Hazırlık atlama sınavına hazırlanan öğrenciler öncelikle kayıt olacakları üniversitenin resmi web sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi almalıdır.

Hazırlık okulu ile ilgili videomuzu linkten izleyebilirsiniz.

Proficiency Hazırlık Programı Neden Önemli?

Hazırlık okulu öğrencileri bazen okullarının İngilizce programlarına ayak uydurmakta zorlanırlar. Ödevler, projeler ve essayler arasında sıkışıp kalan öğrenciler yaşadıkları stresle baş edemeyip hazırlık programından başarısız olma korkusu yaşarlar. Bu durumdaki öğrenciler eğer zamanında önlem alırlarsa hazırlık okulunu kolayca geçebilirler. İşte tam da bu noktada hazırlık atlama programı ile öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Böylece onların bir sene kaybetmeden fakülteye geçmesini sağlıyoruz. Eğer siz de hazırlık okulu sürecinde zorluk yaşıyorsanız veya programı takip etmekte zorlanıyorsanız geç olmadan mutlaka yardım almalısınız.

Hazırlık Atlama Programı Detayları

Bizimle iletişime geçen hazırlık okulu öğrencilerimizin seviyesini ölçtükten sonra eksik olduğu alanları belirliyoruz. Ardından haftada kaç saat ders yapılması gerektiğini öğrenci ile paylaşıyoruz. Eğitimleri alanında uzman üniversite hocaları verdiği için bütün üniversitelerin proficiency sınav formatına hakimiz. Dolayısıyla öğrencimize zengin ve güncel kaynak sunarak onları sınava eksiksiz olarak hazırlayabiliyoruz. Şu ana kadar yüzlerce öğrencinin bu şekilde hazırlıktan geçmesini sağladık. 20 seneyi aşkın bir süredir akademik İngilizce eğitimleri veriyoruz ve bu alanda kaliteli eğitim vermek için elimizden geleni yapıyoruz.

Eğitim prensiplerimiz;

  • Öğrencilerimize şeffaf, net ve anlaşılır bilgi veriyoruz.
  • Eğitimlerimizi sadece alanında uzman üniversite hocaları veriyor.
  • Öğrencilerimize güncel ve zengin kaynak sunuyoruz.
  • Öğrencilerimize ders dışında da zaman ayırıyoruz.

 

Proficiency Hazırlık Programı