TemaDil Medipol Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık atlama kurslarımız Medipol Üniversitesi hazırlık programlarındaki hedefler ölçü alınarak hazırlanmaktadır. İngilizce hazırlık sınavını geçmek için bize başvuran öğrencilerin hangi seviyede kaldıklarına bakılarak kişiye özel bir program tasarlanır. Aynı üniversiteye giden ve benzer seviyede olan öğrenciler birlikte eğitim alabilecekleri gibi, talebe göre bire bir eğitim de verilmektedir.

TemaDil Medipol Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlarına Nasıl Hazırlıyor?

  • Sınıflarımız Medipol Üniversitesi  hazırlık programına giden öğrencilerden oluşmaktadır.
  • Sınıflar seviyelere göre ayrılmıştır.
  • Dersler hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır.
  • Dersler Medipol Üniversitesi hazırlık programını bilen bir öğretim görevlisi tarafından verilmektedir.
  • Essay ve speaking ödevlerinde bire bir feedback verilmektedir.
  • Derslerde TemaDil öğretim görevlileri tarafından hazırlanan özgün materyaller kullanılmaktadır.
  • Program ortasında ve sonunda öğrencilere deneme sınavı uygulanıp, performansları hakkında geri bildirim verilir.
  • Eğitim süresi boyunca temadil.com öğrenim yönetim sistemimizde yer alan çalışmalar öğrencilerimizin kullanımına sunulacaktır.
  • Uzak mesafede olan öğrencilerimiz için online eğitim imkânımız var. Dileyen öğrencilerimiz gruplar halinde ya da münferit olarak eğitimlerini online olarak alabilirler.
  • Derslere devam yüzde 90 devam zorunluluğu vardır. TemaDil derslere düzenli devam etmeyen, verilen ödevleri yapmayan öğrencinin kaydını silme hakkını saklı tutar.

Medipol Üniversitesi Proficiency Formatı

Yıl Sonu Muafiyet Sınavı (Preparatory Language Achievement Test-PLAT)Üniversitemizin yabancı dil başarı sınavıdır. PLAT, TheCommonEuropean Framework of Reference’a (CEFR) göre B2+ seviyesinde bir sınavdır. Dilim sonu final sınavları gibi beş bölümden oluşan bu sınavın “Yıl İçi Değerlendirme Kriteri”ndeki ağırlığının %40 olduğu unutulmamalıdır.

PLAT Bölümleri & Yüzdelik Ağırlıkları

BölümYüzdelik Ağırlığı
İngilizcenin Kullanımı ve Kelime Bilgisi (Use of English &Vocabulary)%20
Okuma-Anlama (Reading Comprehension)%20
Dinleme Anlatım (Listening)%20
İngilizce Yazma (Writing)%20
İngilizce Konuşma (Speaking)%20

Sene Sonu Telafi (PLAT MakeUp) SınavıSene Sonu Muafiyet (PLAT) sınavından başarısız olan öğrenciler “makeup sınavı”  adında PLAT sınavının tekrarı niteliğinde olan sınava girer. Dilim sonu sınavlarının telafisi yapılabilir ancak kısa sınavlar (quiz) içerikleri belli haftalara dair hazırlandığından bu tip lokal içerikli sınavlara dair telafi sınavı uygulaması yoktur.