İTÜ SUNY Programları İngilizce Yeterlilik Şartları

Uluslararası ortak lisans programları öğrencilerin eğitimlerinin yarısına Türkiye’deki üniversitelerde (İstanbul Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi),  diğer yarısına yurtdışında anlaşmalı okullarda devam etmelerine imkân sağlamaktadır. Bu programı tamamlayan öğrenciler her iki üniversiteden lisans diploması almaya hak kazanırlar.

SUNY New York Eyalet Üniversitensin kısaltmasıdır (State University of New York). 64 üniversitesiyle ABD’deki en büyük üniversite sistemidir. Bu üniversitelerde öğrenim görmek için gerekli yabancı dil yeterlilik puanları ise üniversiteye ve bölüme göre değişiklik göstermektedir.

İTÜ SUNY İngilizce Yeterlilik Puanları

Birmingham University  Endüstri Mühendisliği:  TOEFL IBT 83

Birmingham University Bilişim Sistemleri Mühendisliği:  TOEFL IBT 83 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

Fashion Institute of Technology Moda Tasarımı:  TOEFL IBT 80 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

Fashion Institute of Technology Tekstil Geliştirme ve Pazarlama:  TOEFL IBT 80 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

Montana State University Biyomühendislik:   TOEFL IBT 71

SUNY Maritime College Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği:  TOEFL IBT 79 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

SUNY Maritime College Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği:  TOEFL IBT 79 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

SUNY New Paltz İşletme:  TOEFL IBT 74 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.  

University at Buffalo İnşaat Mühendisliği:  TOEFL IBT 79 veya kabul edilen başka bir uluslararası yeterlilik sınavından eşdeğer puan.

TOEFL sınav skorunun diğer sınavlar karşısındaki skor denkliğini görmek için  https://temadil.com/skor-denklik/