Akademik yabancı dil sınavları konusunda uzman hocalar ile sınav hazırlık eğitimleri sunan bir kurumuz.

YDS, YÖKDİL, TOEFL IBT, IELTS, PTE Academic sınavlarına hazırlık eğitimlerinde 15 yılı aşkın bir tecrübemiz var. Şu ana kadar binlerce öğrenciyi bu sınavlara hazırladık ve büyük ölçüde başarılı olduk. Şimdi bu tecrübemizi internet ortamında oluşturduğumuz öğrenim yönetim sistemi (Learning Management System) aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz.

Farkımız ne?

Sınav hazırlık eğitimlerinde uzaktan eğitim bir süredir uygulanan bir yöntem.  Biz TemaDil olarak hâlihazırda uygulanmakta olan bu yöntemi daha da geliştirip, öğrencilerimize dil becerilerini kazanmada tam donanım sağlayacak araçlar geliştirdik. Sanal sınıflarda yapılan canlı derslerden sonra, adayların bir sonraki derse kadar kendilerinin çalışabileceği bir ortam tasarladık. Öğrencilerimize başka bir kaynağa veya materyale ihtiyaç duymadan çalışabilecekleri, kendi başarılarını izleyebilecekleri, zamanında geri bildirim alabilecekleri bir platform sunmayı amaçladık. Özetle TemaDil olarak oluşturduğumuz sınav hazırlık eğitimlerinde öğrencilerimize benzersiz bir eğitim süreci sunmayı hedefledik.

M. Savaş Girgin

M. Savaş Girgin

Öğretim Görevlisi

19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli özel eğitim kurumlarında görev alan Savaş Girgin 2003 yılında Işık Üniversitesi İngilizce İşletme yüksek lisans programını tamamladı. Aynı yıl göreve başladığı İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulunda 2015 yılına kadar ön lisans, lisans ve hazırlık bölümlerinde dersler verdi. İşletme, istatistik, uluslararası ticaret, bankacılık ve finans bölümlerinde de derslere giren Savaş Girgin bu bölümlerde okutulan materyallerin hazırlanmasında görev aldı. Materyal ofis, ardından müfredat geliştirme ve değerlendirme merkezi (curriculum development and assessment center / CDAC), daha sonra da testing office’de görev aldı. British Council’in düzenlemiş olduğu Avrupa Ortak Dil Kriterleri (Common Eurepean Framework) ve Teacher Training eğitim programlarını tamamladı. Bu eğitim sürecinin ardından CDAC’de görev yaptığı takım arkadaşları ile birlikte İngilizce Hazırlık Okulu bünyesinde görevli okutmanların derslerini izledi, gözlem sonrası geribildirimde bulundu ve gözlemlerinin sonuçlarını yönetime raporladı. Ders verme, ders izleme, raporlama gibi görevlerin yanında Hazırlık Okulu bünyesinde ders veren okutmanlara hizmet içi eğitim verdi. Testing Office’de görev yaptığı yıllarda İngilizce Hazırlık Okulunda verilen tüm sınavlardan sorumlu oldu. Yine bu süreçte Sabancı Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu bir hafta süren TEA (Testing&Evaluation&Assessment) çalıştayına katıldı. Lisans sınıflarında verdiği derslerin yanında sürekli eğitim merkezinde TOEFL IBT dersleri verdi.

Profesyonel hayatında dönüm noktası olarak nitelediği Ekim 2015’de kardeşi Seçkin Girgin ile birlikte TemaDil’in altyapısını oluşturacak çalışmalara başladı. İlk işi 9 Temmuz 2017 tarihindeki YÖKDİL hazırlık programını tasarlamak oldu. Mesleki yaşamında bir ilk olan online eğitim sistemine de bu programla başlamış oldu. Bugünlerde TemaDil online eğitim platformunun gelişmesine katkı sağlayacak yenilikçi fikirler üzerinde çalışan Savaş Girgin, TemaDil’in İngilizce dil eğitiminde model alınacak bir noktaya geleceği inancıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
İngilizce eğitiminin yanı sıra yönetim bilimleri ve örgütsel davranış konularına da ilgi duyan Savaş Girgin’in işletme alanında doktora derecesi bulunmaktadır.

Seçkin Girgin

Seçkin Girgin

Öğretim Görevlisi

2001 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İki yıl boyunca özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Askerliğini 2003 yılında Deniz Eğitim Öğretim Komutanlığı bünyesinde yer alan Genel Sekreterlik ve Dil Okulu Komutanlığı’nda yaptı. Bu dönemde hem protokol subaylığı hem de subay ve astsubay sınıflarında İngilizce öğretmenliği yaptı.
2004 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeki görevine başladı. Aynı yıl Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans programına kayıt oldu ve 2006 yılında bu bölümü tamamladı. 2005 yılında Ticaret Üniversitesi Hazırlık Okulu bünyesinde öğretmenlerin materyal paylaşabilecekleri bir platform oluşturdu. Bu platform çok kısa süre binlerce otantik materyalin yer aldığı bir veritabanı haline geldi.
İstanbul Ticaret Üniversitesinin tüm fakülte ve bölümlerinde mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi dersleri verdi. Aynı zamanda Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret, Medya ve İletişim Sistemleri, Görsel İletişim ve Tasarım bölümleri için materyaller hazırladı ve kitaplar derledi.
Aynı yıllarda ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan TOEFL IBT eğitimlerine katıldı ve akademik İngilizce sınavları ile ilgili çalışmalar yürütmeye başladı. Bu dönemde yüzlerce öğrenciyi TOEFL IBT ve IELTS sınavlarına hazırladı. Aynı zamanda YDS üzerine çeşitli materyaller derledi ve yine yüzlerce öğrenciyi bu sınava hazırladı.
Son yıllarda özellikle uzaktan eğitim ve otantik materyallerin eğitim amaçlı kullanımı ile ilgili çalışmalarda bulunan Seçkin Girgin Ticaret Üniversitesi’ndeki görevinin yanısıra TemaDil bünyesinde uzaktan eğitim progamlarının oluşturulmasında görev almaktadır.