En verimli İngilizce sınav hazırlık platformu.
OET

OET Writing

OET writing bölümünde adaya girdiği alanla ilgili soru sorulur. Yani diyetisyene diyetisyenlikle, veterinere veterinerlikle, eczacıya eczacılıkla ilgili bir yazı yazması istenir. Yazı dediğimiz ise mektuptur. Bu mektuplarda adaydan bir tavsiye yazması veya hastanın taburcu olmasına ilişkin bir görüş bildirmesi gibi yazılar istenebilir. Adaya bir vaka veya durum verilir ve ondan konuya ilişkin bir 180-200 kelime aralığında bir mektup yazması istenir. Verilen durum veya vakayı okuma ve not alma süresi 5 dakika, yazma süresi ise 40 dakikadır.

OET Writing Örneği

Aşağıdaki linkte bir örnek paylaşıyorum. Diyetisyenlere sorulan bu OET writing sorusunda hasta detayları verilmiş ve adaydan bu bilgileri 5 dakika içinde okuyup 40 dakika içinde yazısını tamamlaması isteniyor. 

https://prod-wp-content.occupationalenglishtest.org/resources/uploads/2021/02/25141739/Dietician-Sample-2-combined.pdfÖrnek:

Using the information in the case notes, write a letter back to the referring GP, Dr Bruce Russell, Health First Clinic,

123 High Street, Newtown.

In your answer:

Expand the relevant notes into complete sentences

Do not use note form

Use letter format

The body of the letter should be approximately 180–200 words.

Sonuç

Yukarıdaki örnekte aday verilen bilgileri kullanarak Dr.Bruce’a bir mektup yazması istenmektedir. Verilen notları mektup formatında 180-200 kelimelik cümleler haline getirmesi istenmektedir. Burada önemli olan notları iyi anlayıp kendi cümlelerinizle ifade etme becerisi göstermektir. Adayın bir yapıyı veya cümleyi yeniden ifade etme (paraphrasing) becerisinin oldukça iyi düzeyde olması gerekmektedir. Bu konuda yapmış olduğumuz çalışmanın linkine buradan ulaşabilirsiniz. 

https://temadil.com/Ders/4/akademik-kelime-seti

 

OET sınavına hazırlık aşamasında sizlere fayda sağlayacağınız düşündüğümüz çalışma linkini ise aşağıda bulabilirsiniz. OET sınav hazırlık süreciyle ilgili offline dersler satın almak veya özel ders planı için bizlere 0216 573 11 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Eğitimlerimiz

OET Speaking
OET

Ücretsiz Seviye Tespit Sınavı TemaDil

İngilizce seviyenizi öğrenmek için sınavlarımızı çözebilirsiniz.

Sınavı Çöz