Paket Seç

Üyelik süresi seç

EFT ile ödeme:

TOEFL, IELTS, YDS, YÖKDİL ve hazırlık atlama gibi sınavlarda en çok sorulan ve pasajlarda sık karşınıza çıkacak kelimelerden derlenen Akademik Kelime Seti ile sınav skorunuzu kısa sürede artırabilirsiniz. Bu seti tamamlayınca YDS ve YÖKDİL kelimelerini öğrenecek, YDS ve YÖKDİL kelime sorularına doğru cevap verebilecek ve daha da önemlisi İngilizce metinleri daha rahat anlayabileceksiniz. Buna ek olarak TOEFL ve IELTS kelimelerini kullanabilecek ve sınavın yazma bölümünde zorlanmayacaksınız. Dr. Savaş Girgin’in sade ve anlaşılır anlatımıyla kelimeler daha uzun süre aklınızda kalacak ve bu kelimelerin farklı kullanımlarını, collocationlarını ve cümle içinde nasıl kullanıldığı göreceksiniz.

İngilizce akademik kelime eğitim seti her biri ortalama 25 dakika süren 55 videodan oluşmaktadır. Buna ek olarak ortalama 15 dakikadan oluşan 55 yeniden ifadelendirme (paraphrasing, restatement) videosu eklenmiştir ve toplamda 110 video dersi bulunmaktadır. Her videoda 10 kelime öğretilmektedir. Videolarda kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeleri de (collocations) bulacaksınız. Böylelikle eğitim sonunda yaklaşık 5000 kelimelik bir çalışma yapmış olacaksınız.

İngilizce Akademik Kelime Programı dilbilimci Profesör Averil Coxhead’in A New Academic Word List (2000) TESOL Quarterly, 34(2): 213-238.) çalışması ile Pearson Yayınevinin Academic Collocation List kaynakları temel alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Academic Word List – PDF

Academic Collocations List – PDF

 

Derslerin İşlenişi

Her ders 5 ana bölümden oluşmaktadır.

1. Kelimelerin anlamlarının açıklanması: Bu bölümde kelimelerin anlamları açıklanmaktadır. Bunun yanında kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeler (collocations) verilmiştir. Son olarak her kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığı bir örnekle gösterilmiştir.

2. Boşluk doldurma aktivitesi: Bu bölümde izleyiciye 2 dakika süre verilerek 5 tane kelimeyi cümlelere yerleştirmesi istenmektedir. Ardından açıklamalı çözüm ile cevaplar kontrol edilmektedir. Daha sonra ise diğer 5 kelime aynı şekilde izleyiciye verilip açıklamalı olarak cevaplar verilmektedir.

3. Çoktan seçmeli bölüm: 5 tane çoktan seçmeli soru için 1 dakika süre verilir ve daha sonra sorular açıklamalı olarak çözülür. Boşluk doldurma bölümü gibi bu bölüm de 2 parçaya ayrılmıştır.

4. Kelimelerin farklı halleri: Dersin son bölümünde kelimelerin isim, fiil, sıfat ve zarf halleri tablo haline izleyiciye gösterilmektedir.

5. Anlamca en yakın ifadeyi bulma: Akademik kelimelerin geçtiği kelimelerin yeniden ifade edilmiş halleri. (restatement ya da paraphrasing)

 

Paketler

Akademik Kelime + Phrasal Verbs paketi ile daha fazla kelimeyi daha uygun ücretle öğrenebilirsiniz.

Örnek Dersler

 

 

 

 

Ödemeyi yaptıktan yaklaşık bir dakika sonra işleminiz onaylanacaktır. Bu süre sonunda sayfayı yeniledikten sonra kayıtlı olduğunuz eğitime erişebileceksiniz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sistem otomatik olarak kullanıma açılmaktadır. EFT ile yapılan ödemelerde eğitim ücreti hesaba yatırılınca sistem kullanıma açılacaktır.

Paket Seç

Üyelik süresi seç

EFT ile ödeme:

Demo Ders

Bu kısımdan ders tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz