TemaDil ile İngilizce anlıyorum ve de konuşuyorum!

Artık klişeleşmiş ve binlerce kez duyduğumuz bir cümledir bu. Hocam anlıyorum ama konuşamıyorum. Peki nasıl oldu da 80’lerde 90’larda internet yokken, bırakın Google’ı gazetelerin kuponla ansiklopedi dağıttığı yıllarda bir nesil İngilizceyi iyi kötü öğrenebildi. Şimdi elimizin altındaki olanaklara baktığımızda çok daha iyi İngilizce konuşuyor olmamız gerekmez mi?

Nereye gitsem kimle konuşsam herkesten duyduğum şikayet aynı. Hocam anlıyorum anlamasına da işte konuşamıyorum.

Ben de İngilizce öğrenme sürecinde karşımıza çıkan sorunların bazılarını ve bunlara uygun çözüm önerilerini sıraladım.

Zamansızlık sorunu

İngilizce seviyesini yükseltmek isteyenlerin önündeki en büyük engellerden biri de zamansızlık. Haftaiçi sabahtan akşama kadar çalışıp, bazen haftasonları da fazla mesai yapan birine İngilizce çalış demek haksızlık olur, kabul. Zaten bu yazının amacına da ters.

Peki zamanım yok ve İngilizce’ye vakit kalmıyor diyenlere ne öneriyorum? Tabii ki TemaDil’i. :)

Diyelim ki İngilizce eğitim almaya karar verdiniz. 1 senelik ücreti de ödediniz ki sonradan caymayın. Tebrik ederiz. Şimdi sıra akşam işten çıktıktan sonra dersin olacağı yere gitmeye geldi. İlk bir hafta bir şekilde bunu başardınız diyelim. Bir sene boyunca iş çıkışı hiç disiplini bozmadan devam edebileceğinizden emin misiniz? Trafiğe, park yeri aramaya saat onbirlerde eve gelmeye ne kadar dayanabileceksiniz?

Oysa TemaDil’de eğitimler online olarak yapılıyor. İnternet bağlantınızın ve internete giren bir cihazınızın olduğu heryer sizin için uygun bir öğrenme ortamı. Diyelim işiniz 18:30’da bitti. 18:40’da dersiniz başlar, bir saat İngilizce çalışırsınız. Hem o arada dışarda trafik de rahatlar. İş çıkışı uygun değilseniz mesai öncesi, öğle arası, akşam yemeği sonrası bir saat ayırarak İngilizce çalışmanız mümkün.

Bütçe sorunu

Benim halihazırda bir sürü harcamam var, üstüne İngilizce eğitimini de ekleyemem diyen adaylara da çözümlerimiz var. TemaDil’de ‘pay as you go’ yöntemiyle eğitim alabilirsiniz. Normalde bir eğitim satın aldığınızda programın olduğu gün ve saatlerde eğitimin yapılacağı yerde olmayı taahhüt edersiniz. Siz orada olun ya da olmayın o eğitim başlar. TemaDil’de derslerinizin gün ve saatlerini değiştirme imkanına sahipsiniz. Dersleri Salı günü sabah 8:00, Perşembe günü akşam 23:00’da başlatabilirsiniz. Ders ve para kaybınız sıfıra iner.

Cam tavan sendromu

Konu İngilizce olunca insanlarda bir umutsuzluk hakim olabiliyor. Hocam ne kurslara gittim de olmadı, kaç sene hazırlık okudum bana mısın demedi, yurtdışına gitmeden olmayacak bu iş cümlelerini hemen herkesten duyuyorum.

Ve diyorum ki doğru materyal, doğru hoca, doğru plan ve program ile İngilizce konuşabilirsiniz. TemaDil olarak zaten çok kaliteli hocalar ile çalışıyoruz. Materyal konusunda çok zengin bir kütüphanemiz var ve bizim vereceğimiz eğitim ile İngilizce konuşabileceksiniz.

Hemen olsun şimdi olsun sorunu

Maalesef çağımızın en büyük sorunu. Şimdi olsun hemen olsun. Bu uğurda ne paralar harcandı, ne pişmanlıklar yaşandı ama hala insanların içinde o umut var. Bu iş bir haftada olur mu? Üzgünüz, olmaz. Dil öğrenmek zaman alır. Ne kadar zaman alacağı ise çok fazla etmene bağlı. Biz şuna söz verebiliyoruz ama, TemaDil’de hoca, program ve metot kaynaklı bir sorun yaşamazsınız.

Online İngilizce konuşma derslerimiz hakkında

Dersleri online yapıyoruz diyince genelde insanlar standart bir takım videolar izleyeceklerini ve soru cevaplayacaklarını düşünüyorlar.

Önce şu konuları netleştirelim;

  1. Derslerimiz canlı olarak yapılıyor: Dersler sınıfta nasıl yapılıyorsa öyle yapıyoruz. Bizimle sözlü olarak iletişim halinde oluyorsunuz. Bildiğiniz yüzyüze ders yapıyoruz.
  2. Dersleri chat programı kullanarak yapmıyoruz: İngilizce derslerini eğitim için özel hazırlanmış bir program ile yapıyoruz. Akıllı tahtamız ve profesyonel sınıf ekipmanlarımız var.
  3. Derslere katılmak için internet ve internete giren bir cihaz yeterli: Online derslere katılmak için çok hızlı internet veya çok yeni bir cihaza sahip olmanıza gerek yok. Standart bir internet bağlantısı ile standart bir cihaz işinizi rahatça görür.

Sonuç

TemaDil İngilizce eğitimin önündeki engelleri tamamen kaldırmış durumda. İngilizce konuşmak isteyen, İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen ya da YDS, YÖKDİL, TOEFL IBT, PTE, IELTS vb sınavlara girmek isteyen adaylara ekonomik ve etkin eğitimler sunuyoruz. Daha fazlasını sunmayı da planlıyoruz.