Paket Seç

Üyelik süresi seç

EFT ile ödeme:

Academic phrasal verbs serisi İngilizce metinlerde en sık kullanılan phrasal verblerin derlenmesi ile oluşturulmuş 48 adet videodan oluşan bir eğitim setidir. Bu eğitim setinin amacı İngilizce kelime bilgisini daha üst seviyelere çıkarmak, kompozisyon yazarken ya da sunum yaparken daha ileri seviyede İngilizce kelimeler kullanabilmenizi sağlamak ve TOEFL, IELTS, YDS ve YÖKDİL gibi sınavlardaki performansınızı artırmaktır. Bu seti hazırlarken özellikle akademik metinlerde en sık karşılaşacağınız phrasal verbleri seçtik. Bunun için çeşitli kaynakları araştırarak kullanım frekansı en yüksek phrasal verbleri en çok kullanılan anlamlarıyla öğrencilerimize sunduk.

Her ders 5 bölümden oluşmaktadır.

1. Phrasal verblerin anlamlarının açıklanması: Bu bölümde kelimelerin anlamları açıklanmaktadır. Bunun yanında kelimelerin birlikte kullanıldığı diğer kelimeler (collocations) verilmiştir. Son olarak her kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığı bir örnekle gösterilmiştir.

2. Boşluk doldurma aktivitesi: Bu bölümde izleyiciye 2 dakika süre verilerek 5 tane kelimeyi cümlelere yerleştirmesi istenmektedir. Ardından açıklamalı çözüm ile cevaplar kontrol edilmektedir. Daha sonra ise diğer 5 kelime aynı şekilde izleyiciye verilip açıklamalı olarak cevaplar verilmektedir.

3. Çoktan seçmeli bölüm: 5 tane çoktan seçmeli soru için 1 dakika süre verilir ve daha sonra sorular açıklamalı olarak çözülür. Boşluk doldurma bölümü gibi bu bölüm de 2 parçaya ayrılmıştır.

4. Phrasal verbleri eşleştirme: Son bölümde phrasal verblerin fiil ve prepositionlarını eşleştireceğiniz egzersiz bulunmaktadır.

5. Anlamca en yakın ifadeyi bulma: Yeniden ifadelendirme (restatement) aktiviteleri.

 

Paketler

Akademik Kelime + Phrasal Verbs paketi ile daha fazla kelimeyi daha uygun ücretle öğrenebilirsiniz.

Örnek Dersler

 

 

 

 

 

Ödemeyi yaptıktan yaklaşık bir dakika sonra işleminiz onaylanacaktır. Bu süre sonunda sayfayı yeniledikten sonra kayıtlı olduğunuz eğitime erişebileceksiniz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sistem otomatik olarak kullanıma açılmaktadır. EFT ile yapılan ödemelerde eğitim ücreti hesaba yatırılınca sistem kullanıma açılacaktır.

Paket Seç

Üyelik süresi seç

EFT ile ödeme:

Demo Ders

Bu kısımdan ders tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz